Badanie EEG Dorośli

EEG INSTYTUT - PROFESJONALIŚCI w EEG

Zespół wysokiej klasy profesjonalistów specjalistów lekarzy, psychologów, pedagogów, terapeutów i laborantów - gabinety z najnowocześniejszą techniką medyczną 

INFORMACJA O BADANIU EEG

BADANIE EEG JEST TO BADANIE TWOJEGO MÓZGU - MA LEKARZOWI PROWADZĄCEMU ODPOWIEDZIEĆ NA WAŻNE PYTANIA DOTYCZĄCE DALSZEJ DIAGNOSTYKI I LECZENIA – ZAWSZE DOBRZE SIĘ ZASTANÓW GDZIE I JAK WYKONASZ SOBIE BADANIE EEG. NIE SZCZĘDŹ CZASU ANI SIŁ DLA SWOJEGO ZDROWIA.

Badanie EEG jest badaniem czynności mózgu, które przeprowadza się za pomocą aparatu nazywanego ELEKTROENCEFALOGRAFEM. Aparat ten zapisuje zmiany elektryczne, które powstają w milionach komórek nerwowych mózgu. Taki zapis wykazuje przyczynę dolegliwości pacjenta.

Badania EEG przeprowadzane w EEG INSTYTUCIE są pełnymi badaniami EEG ze wszystkimi aktywacjami. Badanie EEG przeprowadzone w EEG INSTYTUCIE tym się różni od badań w innych placówkach, że trwa pełną godzinę a nie 15-20 minut jak często bywa pacjentom proponowane w innych ośrodkach. Jest to spowodowane tym, że w EEG INSTYTUCIE wykonujemy badania PROFESJONALNE, PEŁNE, ZE WSZYSTKIMI AKTYWACJAMI wg Standardów Międzynarodowego Towarzystwa EEG.

W naszych pracowniach badanie EEG wykonuje specjalista do wykonywania badań EEG na komputerowym Systemie EEG najnowszej generacji rok produkcji 2011. Zapis badania EEG ocenia lekarz specjalista EEG dla dorosłych /jest to bardzo ważne bowiem obraz pracy mózgu dorosłych i dzieci jest inny/. 

Wskazaniami do badania EEG najczęściej są: pełna diagnostyka pracy mózgu, kwalifikacja do treningów EEGBiofeedback, rozpoznanie i dokładne określenie rodzajów napadów padaczkowych, śledzenie wyników leczenia w czasie czy decyzja o odstawieniu leczenia przeciwpadaczkowego. Ponadto różnicowanie schorzeń podobnych do padaczki, tzw. niepadaczkowych zaburzeń, do których należą zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, omdlenia i inne. Badanie EEG wskazane jest i w innych dolegliwościach układu nerwowego, np. w bólach głowy, po urazach i w innych chorobach.

Badanie EEG jest niebolesne, niestresujące, nieinwazyjne i nie jest szkodliwe, bowiem w czasie badania wyłącznie zapisuje się czynność mózgu za pomocą elektrod przyklejonych do głowy, podobnie jak w czasie EKG zapisuje się czynność serca elektrodami przyklejonymi do klatki piersiowej. Pacjent leży na łóżku przykryty kocem i odpoczywa lub wykonuje proste polecenia np oddech głęboki, otwarcie oczy, zamknięcie oczu…

UWAGA Jeśli pacjent jest opóźniony w rozwoju, autystyczny, bardzo nadpobudliwy lub z innych przyczyn nie jest w stanie poleżeć ok. 40 min lub wykonywać proste polecenia – prosimy o zgłoszenie tego faktu przy zapisie na badanie EEG (specjalnie dla Państwa ustalimy indywidualny tok zabiegu.)